Providing you the best range of prl hydraulic borehole wagon drill, wagon skid mounted portable drilling rig, prl portable dth drilling rigs, portable water drilling rigs for sale, trolley mounted dth cum rotary drilling rig and wagon drilling machine with effective & timely delivery.











₹ 5785000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Drilling Depth | 30 Meters |
| Air Pressure | 7 bar |
| Hole Diameter | Dia 4 |
| Usage/Application | Water Well |
| Drilling Rig Type | Land Based Drilling Rigs |
| Capacity | 100 feet |
| Power Source | Hydraulic |
| Model Name/Number | PWD-30 |
| Air Compressor | 450cfm / 150psi |
| Carrier | 3 Wheel Mounted on Wagon |



₹ 4800000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Drilling Depth | <50 meters |
| Usage/Application | Water well |
| Capacity | 30 meters |
| Power Source | Hydraulic |
| Hole Diameter | 100-200 mm |
| Drilling Rig Type | Land Based Drilling Rigs |
| Brand | PRL |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Air Compressor | 600 cfm @ 200 psi |
| Country of Origin | Made in India |





₹ 5785000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Drilling Method | DTH cum Rotary |
| Mounting Type | Wagon |
| Prime Mover | Wagon |
| Air Pressure | 12 bar |
| Brand | PRL |
| Usage | Water Well |
| Drilling Depth | 30 meters |
| Feed Type | Pneumatic |
| Drill Rotation | Pneumatic |
| Power Source | Hydraulic |



₹ 4000000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Drilling Depth | 50-100 meters |
| Hole Diameter | 200-250 mm |
| Usage/Application | Water Well |
| Power Source | Pneumatic |
| Drilling Rig Type | Land Based Drilling Rigs |
| Model Name/Number | PDTH-100 |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 300ft |
| Air Compressor | 60CFM / 200PSI |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 5920000 / UnitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Unit |
| Hole Diameter | 200-400 mm, Dia 4 |
| Drilling Depth | 150meters |
| Power Source | Hydraulic |
| Drilling Rig Type | Land Based Drilling Rigs |
| Capacity | 150-500 feet |
| Air Compressor | 450 cfm @ 150psi |
| Country of Origin | Made in India |
| Mud Pump Flow | 765 lpm @ 16 Bar |
| Carrier | Trolley |





₹ 5785000 / PieceGet Latest Price
| Drilling Depth | <50 meters |
| Air Pressure | 12 bar |
| Hole Diameter | <100 mm |
| Usage/Application | Water Well |
| Feed Type | Pneumatic |
| Drill Rotation | Pneumatic |
| Application | Water well |
| Drilling Rig Type | Land Based Drilling Rigs |
| Model Name/Number | PWD-30 |
| Automation Grade | Semi Automatic |






₹ 5785000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Drill Type | Water Well |
| Drilling Depth | 30 Meters |
| Air Pressure | 12 bar |
| Hole Diameter | Dia 4 |
| Usage/Application | Water Well |
| Drilling Rig Type | Land Based Drilling Rigs |
| Feed Type | Pneumatic |
| Drill Rotation | Pneumatic |
| Power Source | Hydraulic |
| Application | Water Well |





₹ 5785000 / unitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Drilling Depth | 30 Meters |
| Air Pressure | 7 bar |
| Hole Diameter | 3 Inch |
| Usage/Application | Water Well |
| Drilling Rig Type | Land Based Drilling Rigs |
| Power Source | Hydraulic |
| Model Name/Number | PWD-30 |
| Air Compressor | 450 Cfm / 150psi |
| Carrier | Skid Mounted |









₹ 5785000 / PieceGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 Piece |
| Drilling Depth | 30 Meters |
| Air Pressure | 7 bar |
| Hole Diameter | 3 Inch |
| Usage/Application | Water Well |
| Drilling Rig Type | Land Based Drilling Rigs |
| Capacity | 100 feet |
| Power Source | Hydraulic |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Air Compressor | 493 cfm @ 203 psi |
| Carrier | Skid Mounted |





₹ 5785000 / unitGet Latest Price
| Minimum Order Quantity | 1 unit |
| Drilling Depth | 30 Meteres |
| Air Pressure | 7 bar |
| Hole Diameter | 100-200 mm |
| Usage/Application | Water Well |
| Drilling Rig Type | Land Based Drilling Rigs |
| Model Name/Number | PWD-30 |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Air Compressor | 493CFM/203PSI |
| Carrier | Skid Mounted |
Aruna Raj (Vice President)
Prime Rigs Limited
58-59, B.N.Reddy Nagar, Cherlapally, Hyderabad - 500051, Telangana, India







